Nemiga yra pagrindinė nuovargio, odos ligų ir didžiulių išlaidų medicininiams preparatams, skirtų sumažinti šio nemalonaus fenomeno pasekmes, priežastis. Skaitykite toliau ir sužinosite ką daryti, kad dieną pasitiktumėte žvalūs ir pailsėję.
Kiek miego pakanka?
Paprastai teigiama, kad užtenka 8 valandų miego. Tačiau darboholikai ir vakarėlių liūtai patvirtins, kad aštuonių valandų per parą miego taisyklė yra gryna fikcija ir tikrų tikriausia bobučių pasaka. Kiekvieno žmogaus biologinis ritmas yra vis kitoks, todėl vieniems žmonėms reikia daugiau miego nei kitiems. Daugiau nei pusė pasaulio gyventojų jaučia poreikį miegoti 6,5 – 8,5 valandos per parą. Žmonių, kuriems reikia lygiai 8 valandų miego ar tų, kuriems pakanka mažiau nei 6 valandų miego, yra nedaug.
Kaip nustatyti, kiek reikia miego?
Bobučių 8 valandų miego teorijoje yra dalis tiesos, tačiau ši teorija nėra universali ir negali būti pritaikyta kiekvienam žemės gyventojui. Taigi, kaip sužinoti, ar miegate pakankamai? Pats geriausias būdas tai nustatyti yra paskaičiuoti per kiek laiko užmiegate. Gerai išsimiegantiems reikia 13 – 17 minučių užmigti. Jei Jums vienam sunku atlikti šį eksperimentą, paprašykite savo antrosios pusės pagalbos, jei tik ji neužmigs anksčiau nei Jūs.
Savaitgaliais nesilepinkite lovoje
Jei Jums rūpi Jūsų sveikata, išsiugdykite tinkamus miego įpročius. Geriausia bus, jei kelsitės ir eisite miegoti kiekvieną dieną tuo pačiu metu. Darbo dienomis stenkitės nesikelti anksčiau nei reikia, o savaitgaliais venkite miegoti ilgiau, nei reikia.
Jei savaitgalį ilgiau drybsosite lovoje, tai turės neigiamą poveikį Jums ir viskas baigsis tuo, kad pirmadienį ryte jausitės nepailsėję. Nepasiduokite patalų traukai, nes darbo dienomis pabusite pavargę, būsite mieguisti bei irzlūs. Jūsų smegenys ims painiotis ir pateksite į miego inercijos būseną, kuri yra panaši į Jet Lag efektą (organizmo paros ritmo sutrikimas nuskridus keletą laiko juostų). Skamba ne itin patraukliai, tiesa?
Kad oda būtų sveika ir glotni
Jungtinės Amerikos Valstijose atlikti tyrimai rodo, kad miego sutrikimai veikia hormonų pusiausvyrą organizme, todėl neišsimiegančius žmones kamuoja išsausėjusi oda ir spuogai. Tamsūs ratilai ir maišeliai po akimis atsiranda todėl, kad sutrikus miegui sutrinka ir kraujotaka. Organizmas stengiasi įveikti nuovargį ir daugiau kraujo tiekia į gyvybiškai svarbius organus, todėl neišsimiegoję žmonės būna išbalę ir su patamsėjusiais paakiais. Jei miegosite pakankamai, Jūsų oda taps sveikesnės ir glotnesnė, Jūsų nebekankins paburkę paakiai. Tai padės Jums sutaupyti nemažai pinigų, kuriuos išleidžiate įvairioms maskuojamosioms kosmetikos priemonėms ir drėkinamiesiems kremams.
Pabuskite žvalūs ir pailsėję!
Kiekvienas žmogus turi rasti savo būdą, kas jam geriausiai padeda atsipalaiduoti ir užmigti. Žemiau pateikiame keletą patarimų, kurie, galbūt, padės Jums lengviau užmigti:
Kasdien lygiai 30 minučių sportuokite, tai padės ne tik sustiprinti kūną, bet ir geriau miegoti naktį.
Po šeštos valandos vakaro negerkite kavos, arbatos ir gazuotų gėrimų. Kofeinas stimuliuoja, todėl kai atsigulsite miegoti, užmigti negalėsite, nes širdis plaks kaip pašėlus norėdama naujų nuotykių.
Praverkite duris ar langą. Sunku užmigti troškiame ir seniai vėdintame kambaryje.
Po aštuntos valandos vakaro nevalgykite sunkiai virškinamo maisto.
Nesigulkite į lovą tol, kol nejaučiate noro miegoti. Jei atsigulę per pusvalandį taip ir neužmiegate, atsikelkite ir užsiimkite kuo nors, kas padės Jums užmigti. Blaškymasis ir vartymasis lovoje niekada nepadeda užmigti.
Nesnauskite dienos metu!
Stenkitės atsikelti anksčiau. Tai gali būti naudinga, nes laikas, per kurį užmiegate vakare, yra tiesiogiai proporcingas laikui, kurį esate budrumo būsenoje. Kuo ilgiau esate budrumo būsenoje, tuo greičiau užmigsite. Žinoma, nepersistenkite. Pakaks, jei žadintuvą nustatysite penkiomis minutėmis anksčiau, nei įprastai.
Kasdien kelkitės tuo pačiu metu. Jei miego trūkumą stengiatės kompensuoti ilgiau miegodami savaitgaliais, viskas baigsis tuo, kad sekmadienio vakare negalėsite užmigti.
Nesijaudinkite, jei negalite užmigti. Kuo daugiau jaudinsitės, tuo sunkiau bus užmigti. Jei pajusite besikaupiantį pyktį, kad negalite užmigti, giliai įkvėpkite ir pamirškite blogas mintis.
Pasirūpinkite tinkamu savo čiužiniu. Čiužiniai, kuriuos naudojame savo lovoje daro didžiulę įtaką mūsų miego kokybei.
Šaltinis: topshop.lt
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą