Artėja šaltasis sezonas. Automobilių vairuotojai keičia padangas, nuosavų namų šeimininkai ruošia kurą, visi perka ar iš spintų traukia šiltesnius rūbus. Laikas pakalbėti ir apie šilumą jūsų ir šeimos narių miegamajame. Juk vienas didžiausių malonumų, kokį gali patirti žmogus yra atsigulti į šiltą patogią lovą.
Didelę įtaką miego kokybei taip pat turi tamsaus paros meto trukmė. Paprastai atsikėlus ryte žiemos metu dar būna tamsu. Tokiu atveju išsiropšti iš lovos gali būti sunku. Dar pasunkina tokią situaciją šaltis kambaryje.
Pirmiausia, ką reikėtų padaryti norint šiltai ir patogiai miegoti – pasirūpinti langų sandarumu. Pro langus pučiantis vėjas yra blogiausia, kas gali nutikti. Žiemą žmogaus imunitetas ir taip būna silpnesnis, taigi, rizikuoti sušalti ar būti perpūstam miegant yra pavojinga. Reikia apsaugoti ausis ir gerklę.Tokiu atveju nei šiltos antklodės, nei pižama, nei kokybiški čiužiniai vaikams ir suaugusiems nepadės.
Senesnės gamybos namuose kyla problemų su radiatoriais. Juose prisikaupia oro, kuris neleidžia į radiatorius patekti karštam vandeniui. Juos nuorint reikia dar prieš prasidedant šildymo sezonui. Vis dėlto naujesnius modelius galima nuorinti ir vėliau, jau prasidėjus šildymo sezonui.
Miegodami palikite šiek tiek atvirą langą ar orlaidę. Į kambarį pateks gryno oro – jis yra būtinas geram miegui. Žinoma prarasite šiek tiek šilumos, bet ryte jausitės geriau. Svarbiausia, kad šaltas oras nepūstų tiesiai į lovą.
Pasirūpinkite šiltesnėmis antklodėmis. Šiltos antklodės geriau, nei iki galo atsuktas šildymas. Šildomas oras yra sausesnis. Tai gali atsiliepti kitokiais sveikatos negalavimais. Be to, taip yra sutaupoma ir šildymui skirtų lėšų, tausojami žemės resursai.
Šaltuoju sezonu taip pat daug patogiau miegoti ant kokybiškų čiužinių. Tiek specialūs čiužiniai vaikams, tiek suaugusiems padeda išsaugoti kūno sukurtą šilumą. Net neverta kalbėti, kad ant brangesnių, kokybiškesnių čiužinių patogiau miegot tiek žiemą, tiek vasarą.
Galiausiai, tiesiog nepamirškite, nei patogaus čiužinio įsigijimo, nei langų sandarumo, nei šiltesnių antklodžių ar paprastų dalykų, kaip orlaidės pravėrimas. Visi šie veiksniai turi daug įtakos jūsų miego kokybei žiemos metu.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą